Yayınlarımız

Önce İnsan Dergisi

Yeşim’de 1997 yılından bu yana okurlarına ulaşan ve 2020 yılında yaşanan pandemi süreciyle birlikte dijitale taşınan Önce İnsan Dergisi, 2023 yılındaki kurumsal kimlik yenileme çalışmalarına uygun olarak yeni bir yüze kavuştu. İçeriği yenilenen ve Grubun global çizgisine uygun haberlerle zenginleştirilen Önce İnsan Dergisi, yılda 2 sayı olacak şekilde yayın hayatına devam ediyor.

Yıl Seçiniz

Sürdürülebilir Gelecek

İlk sayısı 2021 yılı eylül ayında yayınlanan Sürdürülebilir Gelecek e-bülteni, Yeşim Grup çatısı altında “sürdürülebilirlik” başlığına uygun olarak hayata geçirilen tüm çalışmaları ve bu doğrultudaki tüm gelişmeleri paydaşlara ulaştırıyor. Yeşim’in yeni kurumsal kimliğine uygun olarak içeriği ve görsel yapısı yenilenen Sürdürülebilir Gelecek e-bülteni, yılda 2 sayı yayımlanarak okurlarına ulaşıyor.
 

Sürdürülebilirlik Raporlarımız

2006 yılında hazır giyim ve tekstil sektöründe Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact Network) imzalayan ilk firma olan Yeşim; insan hakları, işçi standartları ve çevre konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyma sözü verdi. Tamamen gönüllü bir oluşum olan bu network ağında yer alarak, sosyal sorumluluk ve sosyal uygunluk konularında yaptığı çalışmaları 2006 yılından bu yana raporlayan Yeşim, 2022 yılında değişen yeni raporlama sistematiğine de ilk geçen firmalar arasında yer aldı. 

Raporlara ulaşmak için; 
https://unglobalcompact.org/what-is-gc/participants/10238-Ye-im-Almaxtex-Textile-Industry-and-Trade-Inc-